Accounting State Champions

Year Conference Type School Student Names
2003-20041AIndividualLazbuddieShawndee Nichols
2003-20042AIndividualCaddo MillsBen Watts
2003-20043AIndividualHamshire-FannettEmily Smikal
2003-20044AIndividualBrownwoodMichael VanDerPol
2003-20045AIndividualSouthlake CarrollMeredith Oliveti
2004-20051AIndividualTrentonLatisha Flowers
2004-20052AIndividualRosebud-LottJared Breitkreutz
2004-20053AIndividualDalhartChelsey Kuper
2004-20054AIndividualBrownwoodHaven Seward
2004-20055AIndividualKellerCarl Reyes
2005-20061AIndividualLoopKasha Mitchell
2005-20062AIndividualRosebud-LottTaylor Thornton
2005-20063AIndividualDalhartJacob Stockman
2005-20064AIndividualBrownwoodHaven Seward
2005-20065AIndividualKellerHolly Monaghan
2006-20071AIndividualSudanSkylar Sowder
2006-20072AIndividualTuscola Jim NedAshley Herron
2006-20073AIndividualGiddingsRoss Lehmann
2006-20074AIndividualMesquite PoteetNevin Thomas
2006-20075AIndividualKellerKalyn Panizo
2007-20081AIndividualSudanSkylar Sowder
2007-20082AIndividualTuscola Jim NedLane Quinney
2007-20083AIndividualSnyderJonathan Kerr
2007-20084AIndividualBrownwoodMatt Roddam
2007-20085AIndividualKellerHolly Monaghan
1986-19871AIndividualMenardJim Low
1986-19872AIndividualFlorenceBrenda Warren
1986-19873AIndividualDalhartJohn Ritchey
1986-19874AIndividualMonahansEric Bishop
1986-19875AIndividualWichita Falls RiderChris Hertzog
1987-19881AIndividualHappyChris Cogburn
1987-19882AIndividualTroupHeath Huffstetter
1987-19883AIndividualOrangefieldHolly Prestridge
1987-19884AIndividualWichita FallsCharles Loveland
1987-19885AIndividualRound Rock WestwoodDwayne Herring
1988-19891AIndividualAbbottPaula Nors
1988-19892AIndividualOlneyGretchen Hilton
1988-19893AIndividualFalfurriasAngela Vasquez
1988-19894AIndividualPort Neches-GrovesJim Jeffery
1988-19895AIndividualConverse JudsonScott Klaurens
1989-19901AIndividualJaytonStan Aalbers
1989-19902AIndividualBrackettville BrackettBonnie Frerich
1989-19902AIndividualOvertonJustin Dudo
1989-19903AIndividualGonzalesJeff Meador
1989-19904AIndividualMidlothianSusan Beavers
1989-19905AIndividualWichita Falls RiderJulia Soccio
1990-19911AIndividualGarland Lakeview CentennialMeg Wright
1990-19912AIndividualRosebud-LottJackie Tindle
1990-19913AIndividualOrangefieldDouglas Wilson
1990-19914AIndividualStephenvilleJason Beyer
1990-19915AIndividualDuncanvilleSam Lowe
1991-19921AIndividualTrentonKevin Waters
1991-19922AIndividualCooperDutch Horchem
1991-19923AIndividualTroyHeather Jenkins
1991-19924AIndividualMineral WellsCarl Hollingworth
1991-19925AIndividualWeslacoCourtney Bennett
1992-19931AIndividualTrentonDarrell Bullock
1992-19932AIndividualRosebud-LottAlbert Michalewicz
1992-19933AIndividualFerrisSherry Womack
1992-19934AIndividualLivingstonAngie Smith
1992-19935AIndividualAbileneJennifer Trietsch
1992-19931ATeamLazbuddieMarisol Godinez, Socorro Reyes, Kimberly Smith
1992-19932ATeamBangsAlbert Michalewicz, Vicki Vrana, Stacy Wilde
1992-19933ATeamCameron YoeKaren Jungman, Heidi Woodum, Lonnie Lenued
1992-19934ATeamDaytonJanna Poston, David Keith, Amy Tennison
1992-19935ATeamAdrianJennifer Trietsch, Blake Condra, Michelle Lawson
1993-19941AIndividualLazbuddieBlake Mimms
1993-19942AIndividualRosebud-LottNeil Surguy
1993-19943AIndividualMont Belvieu Barbers HillJeff Puckett
1993-19944AIndividualPort Neches-GrovesPatti Ferguson
1993-19945AIndividualDuncanvilleLisa Williams
1993-19941ATeamLazbuddieBlake Mimms, Dawn Weir, Heath Brown
1993-19942ATeamRosebud-LottNeil Surguy, Jennifer Fleming, Derek Johnson
1993-19943ATeamMont Belvieu Barbers HillJeff Puckett, Michelle Jones, Matthew Lee
1993-19944ATeamSulphur SpringsLori Booker, Belinda Berry, Kevin Nelson
1993-19945ATeamDuncanvilleLisa Williams, Stephanie Romney, Bethany Beganz
1994-19951AIndividualLazbuddieEdward Terry
1994-19952AIndividualIdalouJohnny Shaver
1994-19953AIndividualFrionaJulie Goddard
1994-19954AIndividualRockwallShelley Snyder
1994-19955AIndividualFort Worth PaschalDeidre Argir
1994-19951ATeamLazbuddieJeremy Jones, Edward Terry, Ivette Reyes
1994-19952ATeamRosebud-LottDebbie Lewis, Shane Tipton, Michael Bringman
1994-19953ATeamMont Belvieu Barbers HillJessica Harris, Shannon Hilton, Wendy Scott
1994-19954ATeamRockwallShelly Snyder, Tammy Mahagan, Melissa Roffino
1994-19955ATeamDuncanvilleJoanna Jauchen, Kristie Carnes, Amy LeJune
1995-19961AIndividualLazbuddieCameron Turner
1995-19962AIndividualRosebud-LottAmanda Moeller
1995-19963AIndividualMont Belvieu Barbers HillDeedra Barnett
1995-19964AIndividualCarthageScott Schieffer
1995-19965AIndividualHumble KingwoodOwen Cheng
1995-19961ATeamLazbuddieCameron Turner, Chris Smith, Melissa Aguirre
1995-19962ATeamRosebud-LottMary Barron, Amanda Moeller, Jennifer Moeller
1995-19963ATeamMount VernonJeff Davis, Klo Utley, Joseph Fincher
1995-19964ATeamRockwallJordan Simms, Tennille Stibbens, Shawna Richardson
1995-19965ATeamAbileneRob Singleton, Russell Abellera, Heather Trietsch
1996-19971AIndividualEraDon Wilson
1996-19972AIndividualRosebud-LottLaura Doskocil
1996-19973AIndividualDalhartJennifer Marshall
1996-19974AIndividualCanyon RandallJimmy Webb
1996-19975AIndividualAbileneChris Cleveland
1996-19971ATeamLazbuddieJoshua McDonald, Shena Seaton, Leah Turner
1996-19971ATeamLazbuddieJoshua McDonald, Shena Seaton, Leah Turner
1996-19972ATeamRosebud-LottLaura Diskocil, Brian Fulton, Natalie Willberg
1996-19973ATeamDalhartHailey Burney, Chris Jones, Jennifer Marshall
1996-19974ATeamShermanAaron Decker, Maya Harrison, Jason Mahon
1996-19975ATeamDuncanvilleRyan Beganz, Jared Brown, Christie Forward
1997-19981AIndividualEraDillon Wilson
1997-19982AIndividualStamfordMichael Burfiend
1997-19983AIndividualDalhartDerek Burkhalter
1997-19984AIndividualKaufmanDevon Stoker
1997-19985AIndividualAbileneJohn Richardson
1997-19981ATeamTrentonBlake Ammerman, Kurtis Kies, William Nelson, III
1997-19982ATeamRosebud-LottLaura Doskocil, Matthew Moeller, Natalie Willberg
1997-19983ATeamDalhartDerek Burkhalter, Jeremy Lang, Alexandra Taft
1997-19984ATeamSnyderKenneth Darlin, Jenise Judah, Kevin Kerr
1997-19985ATeamAbileneJames Barnett, John Richardson, Jason Tepe
1998-19991AIndividualLazbuddieJoshua McDonald
1998-19992AIndividualRosebud-LottKaci Fulton
1998-19993AIndividualDalhartValarie Boston
1998-19994AIndividualSnyderTrevor Kerr
1998-19995AIndividualAbileneJason Tepe
1998-19991ATeamLazbuddieBobby Martha, Joshua McDonald, Katie Mimms
1998-19992ATeamRosebud-LottErin Bringman, Kaci Fulton, Amanda Kelley
1998-19993ATeamDalhartValarie Boston, Derek Burkhalter, Alexandria Taft
1998-19994ATeamLos FresnosJoseph Keiller, William McGinnis, Opal Willmon
1998-19995ATeamAbileneOmar Garcia, Nancy Holcomb, Jason Tepe
1999-20001AIndividualLazbuddieVeronica Mata
1999-20002AIndividualRosebud-LottKaci Fulton
1999-20003AIndividualHamshire-FannettKristin Chesson
1999-20004AIndividualLockhartAnne Mace
1999-20005AIndividualAbileneJanet Singleton
1999-20001ATeamLazbuddieLeah Turner, Savannah Black, Veronica Mata
1999-20002ATeamRosebud-LottAmanda Kelley, Erin Bringman, Kaci Fulton
1999-20003ATeamDalhartCraig Harshey, Aaron Taft, Michael Kaul
1999-20004ATeamSulphur SpringsLindsey Nelson, Callie Willingham, Jeffrey Denton
1999-20005ATeamAbileneJanet Singleton, Michael Ingram, Chris Clifton
2000-20011AIndividualLazbuddieShawndee Nichols
2000-20012AIndividualRosebud-LottAmanda Kelley
2000-20013AIndividualCameron YoeMelissa Marek
2000-20014AIndividualParis North LamarJosh Malone
2000-20015AIndividualAbileneChristofer Clifton
2000-20011ATeamLazbuddieKati Mimms, Savannah Black, Shawndee Nichols
2000-20012ATeamRosebud-LottLauren Thornton, Amanda Kelley, Laura Fuchs
2000-20013ATeamCameron YoeMelissa Marek, Kyle Conklin, Candace Culpepper
2000-20014ATeamSnyderTyler Kerr, Kate Wright, Leslye Starnes
2000-20015ATeamAbileneChris Clifton, Tryon Condra, Michael Ingram
2001-20021AIndividualTrentonMelanie Frazier
2001-20022AIndividualRosebud-LottLauren Thornton
2001-20023AIndividualGiddingsAmanda Hoffman
2001-20024AIndividualSnyderCharlie Gorman
2001-20025AIndividualFort Bend DullesShehzila Dhanani
2002-20031AIndividualTrentonMelanie Frazier
2002-20032AIndividualRosebud-LottJordan Parcus
2002-20033AIndividualCameron YoeMeredith Murray
2002-20034AIndividualBrownwoodMicah Perry
2002-20035AIndividualSouthlake CarrollZach Petty
2008-20091AIndividualSudanSkylar Sowder
2008-20092AIndividualCaddo MillsTrey Craig
2008-20092AIndividualTuscola Jim NedLane Quinney
2008-20093AIndividualDalhartJasmine Bohlender
2008-20094AIndividualHallsvilleBjorn Koch
2008-20095AIndividualEdinburgErik Trujillo
2003-20042ATeamRosebud-LottDaniel Meyer, Jeremy Thornton, Taylor Thornton, Jackie Wright
2003-20043ATeamHamshire-FannettLacey Frazier, Daniel Shorts, Emily Smikal, Rebekah Williams
2003-20044ATeamCleburneKeirah Burrell, Amber Jones, John Lewis, Brittney Shoemaker
2003-20045ATeamSouthlake CarrollMatt Gatto, Kim Nies, Meredith Oliveti, Zach Petty
2004-20051ATeamTrentonLatisha Flowers, Kerry Karaffa, Kristen Karaffa, Kayla Kidwell
2004-20052ATeamRosebud-LottJared Breitkreutz, Stephanie Kasner, Taylor Thornton, Jackie Wright
2004-20053ATeamDalhartChelsey Kuper, Matt Ries, Jacob Stockman, Drew Willard
2004-20054ATeamBrownwoodJan Masters, Steven McGuffey, Josh Rice, Haven Seward
2004-20055ATeamKellerBrandon Brumley, Becca Byers, Matt Haefner, Carl Reyes
2005-20061ATeamTrentonLatisha Flowers, Kerry Karaffa, Kristen Karaffa, Kayla Kidwell
2005-20062ATeamRosebud-LottBrad Caproni, Stephanie Kasner, Taylor Thornton, Austin Wright
2005-20063ATeamDalhartMatt Ries, Jacob Stockman, Natalie Walker, Drew Willard
2005-20064ATeamBrownwoodJason Karnes, Lindsey Pacatte, Matt Roddam, Haven Seward
2005-20065ATeamKellerStephanie Adams, Holly Monaghan, Kalyn Panizo, Diane Schwebs
2006-20071ATeamTrentonMichela Brumfield, Pate Hubbert, Kayla Kidwell, Holly Lawson
2006-20072ATeamTuscola Jim NedAshley Herron, Tyson Lippe, Lane Quinney, Jada Yarbrough
2006-20073ATeamHamshire-FannettKatrina Kloefkorn, Holly Ward, Kelsee Wilkes, Anna Williams
2006-20074ATeamBrownwoodMeosha Brooks, Brooke Dalton, Matt Roddam, Lindsey Shriver
2006-20075ATeamKellerIan McDaries, Holly Monaghan, Kalyn Panizo, Alli Scassera
2007-20081ATeamHappyMeagan Bell, Jessica Heisler, Miles Moudy, Brad Sims
2007-20082ATeamRosebud-LottBrad Caproni, Allyson Thornton, Ben Thornton
2007-20083ATeamHamshire-FannettBrett Clubb, Katrina Kloefkorn, Megan Smikal, Kelsee Wilkes
2007-20084ATeamBrownwoodEthan Botkin, Meosha Brooks, Matt Roddam, Lindsay Shriver
2007-20085ATeamKellerHolly Monaghan, Alli Scassera, Christine Sparkman, Greg Werner
2008-20091ATeamHappyMeagan Bell, Rebecca Bloodworth, Brooke Downing, Brad Sims
2008-20092ATeamRosebud-LottNeil Rabroker, Russell Rhoden, Allyson Thornton, Ben Thornton
2008-20093ATeamSnyderRyanna Alexander, Jessica Free, Ashley Hagins, Jonathan Kerr
2008-20094ATeamMagnoliaLindsey Bell, Jeremy Freed, Jeffrey Fulkerson, Leticia Romero
2008-20095ATeamFort Bend DullesErin Bartle, Numa Dhamani, Amy Mei, Xue Yao(Angela) Zheng
Web Design by Creative Suitcase